نوشته‌هایی با طعم انقلاب اسلامی

گاه نوشته‌های رسانه‌ای رضا حیدری

   نوشته‌هایی با طعم انقلاب اسلامی

    گاه نوشته‌های رسانه‌ای رضا حیدری

بخت عشاق را بد بریده اند.چرا که از ازل تا به ابد،عاشقی را به صبوری پیوند زده اند،زمان محک خوبی است.سره از ناسره در کشاکش صبوری عشاق عیان می شود،اگر نه هر هوسی عشق می شد و به قداست می رسید

گفتمان خدمت در پرتوی عدالت

دوشنبه, ۲۰ خرداد ۱۳۹۲، ۰۶:۴۸ ب.ظ

خدمت در پرتوی عدالت یکی از کلیدواژه های انقلاب اسلامی است که در راستای اعتلای هر چه بیشتر وضعیت کشور و بر اساس تعالیم اسلام عزیز مورد توجه قرار گرفته و سعی تمام مسئولین در گفتار نیز آن بوده است که بتوانند به این امر مهم جامعه عمل بپوشانند.

در نگاه اسلامی خدمت نه تنها یک وظیفه بر دوش مسئول ، بلکه تکلیفی است الهی که بر ذمه خود قرار داده است و در خصوص آن باید پاسخ گو باشد و این جوابگویی در محکمه جمهور ، عقل و شرع است.از  این روست که در جای جای تعالیم اسلامی از قرآن تا احادیث از حق مردم بر حاکم و بالعکس سخن گفته شده است.

در نگاه اسلام ناب محمدی(ص)حکمرانی نه مانندکشورهای مرتجع منطقه و نه مانند مستبدین غرب که در لوای دموکراسی خواهی الیتیستی بر مردم خود حکومت می کنند؛بلکه نگاه از روی رافعتی است که در صورت نبود آن گناهی را مرتکب شده اند که در تعالیم اسلام عزیز از آن به عنوان «حق الناس»یاد می شود و معصیتی است که هیچگاه پاک نخواهد شد مگر اینکه فرد عاصی از جمهور رضایت به دست آورد.

از این رو نگاره های اسلام و معصومین(علیهما السلام)به عنوان اسوه های اجرایی،راه توجیه و ندانم کاری مسئولینی که در لوای دین فرمان روایی می کنند،بسته اند و از این رو باید افرادی که پست های مدیریتی را در اختیار می گیرند خود را با طراز معصومین (ع)هماهنگ کنند و بر اساس الگوهای مدیریتی آنان گام بردارند.

انتخابات ریاست جمهوری نیز مهمترین میدان اجرایی کشور که مسئولین باید خود را باید بر پلن اخلاقی و مدیریتی اسلام منطبق کند.پاسخگویی،همراهی با مردم،ساده زیستی،عدالت محور بودن و تغییر ساختارهای اشتباه از مهمترین مصادیق آن است.زمانی که کسی این مصادیق را به صورت عینی به نمایش گذاشت و در وی وجود داشت می توان گفت که انتظارات یک مدیر اسلامی را داشته و یا به نمایش گذاشته است.

از این رو می طلبد کسانی در گود رقابت ریاست جمهوری حضور یابند که ابتدا مولفه های اسلامی را در خود داشته باشند و ثانیاً مردم به سوی کسانی بروند که می تواند انتظارات یک مدیر اسلامی که قصد دارد رئیس یک جامعه انقلابی و اسلامی را بر عهده بگیرد،برآورده کند.از این رو نمی توان گفت که عرصه ای چون ریاست جمهوری در انقلاب اسلامی گود قدرت طلبی است چرا  قَدِ اِسْتَکْفَاکَ أَمْرَهُمْ وَ اِبْتَلاَکَ بِهِمْ

*مردم کفایت امور مردم را از تو خواسته،و به خاطر آن تو را در عرصه آزمایش قرار داده است.

(نامه امیرالمومنین به مالک اشتر،نامه 53)

انتشار این مطلب:

خـبـرگزاری فــارس

 

 

 

موافقین ۳ مخالفین ۰ ۹۲/۰۳/۲۰
رضا حیدری

نظرات  (۸)

در صورت پیروزی اقا سعید به نظر شما ایشان موفق به اجرای عدالت خواهند شد؟ یا کماکان موانع سد راه اقای احمدی نژاد پیش روی ایشان نیز هست؟
به نظر شما نحوه مواجهه مجلسی که رئیسش لاریجانی است با معرفی کابینه دکتر جلیلی چیست؟
چه تضمینی وجود دارد که ایشان موفق به اجرای برنامه های خود شود؟
یا بهتر بگوییم میگذارند؟!
پاسخ:
سلام
هیچ تضمینی برای ریاست جمهوری ایشان نیست!
بگذارید نتیجه ها مشخص شود بعد می توان به این موضوع پرداخت
۲۱ خرداد ۹۲ ، ۰۲:۲۲ مصطفی روحی
سلام
اگر کسانی باشند - که هستند - که سخنان رهبری عزیزمون را پیگیری کنند در خواهند یافت که ایشان بر ادامه ی گفتمان انقلاب اسلامی ، مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی های غرب ، پیش رفتن بسوی دولت اسلامی و مواردی از این قبیل سفارش و تاکید میکنند !
حال قضاوت با مخاطب است که ببیند در بین این هشت کاندیدای بزرگوار کدام شان نماینده ی این خط فکری است ؟
۲۱ خرداد ۹۲ ، ۱۶:۱۲ سرباز گمنام
مذهبی ها ارزشی ها کمکم کنید به کی رای بدم؟
http://velayat-seyasat.mihanblog.com/
پس کو این مقبولیت بالای گفتمانیتون؟؟؟؟
به امید خدا به روزم ... سری بزنید
آقا رضا پیش ما هم بیا
سلام
      خیلی زیبا...
               موفق باشی بازم میام.
                       /بروزم/ سری به ماهم بزن منتظرنظراتتون هستم.
۲۹ خرداد ۹۲ ، ۱۴:۳۰ قدیر کیانی
گفتمان: 
حال که انتخابات تمام شد چه باید کرد؟
راهکارهای عملی ارائه دهید؟
امروز گفتمان انقلاب اسلامی چه وظیفه ای دارد؟
http://makin.blog.ir/page/gofteman
۳۰ خرداد ۹۲ ، ۱۵:۲۸ محمد ره انجام
سلام برادر خوبی؟کی می نویسی؟
پاسخ:
سلام.آره درگیر یک مطلب در خصوص انتخابات هستم

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی